19 srpna, 2023

Knufflberg – Krušné hory

Vyhlídka Knufflberg se nachází na Jelením vrchu. Jedná se o upravené vyhlídkové místo, které je opatřené lavičkami a poskytuje nádhernou vyhlídku na Mikulov a horu Bouřňák se sjezdovkou.

Přímo pod vyhlídkou naleznete železniční zastávku Mikulov v Krušných horách. Také má zde svůj začátek tunel Moldavské horské dráhy, který je dlouhý 334 metrů a prochází přímo Jelením vrchem. Chcete-li se vydat na vyhlídku, vypravte se k nedaleké horské chatě Vitiška. Na vyhlídku od chaty vede turisticky značená cesta. Kousek jí je asfaltový a zbytek je pak lesní pěšinka.

Mikulov v Krušných horách

Jedná se o menší obec, kterou návštěvníci vyhledávají především v období zimy. Místní svahy Bouřňáku jsou oblíbené lyžaři a vyznavači snowboardingu. Během zbytku roku sem zavítají milovníci horských kol. Místní krajina oplývá velkým množstvím lesních cest, které jsou pro jízdu na horském kole jako stvořené. Mikulovem také prochází značená turistická trasa, která směřuje do Dobroměřic. Opodál je pak přípojka na Krušnohorskou magistrálu. Některé turistické trasy, které Mikulovem vedou, jsou propojené se sousedním Německem.  Západně od města se rozprostírá vodní nádrž Fláje.

Vrchol Bouřňák

Naleznete zde lyžařské středisko a horský hotel, který se vypíná na jeho vrcholu. Lyžařské středisko poskytuje několik sjezdovek různé obtížnosti. Na své si zde přijdou jak začínající lyžaři, tak i ti pokročilejší. Součástí je i cvičný svah pro úplné začátečníky. Na Bouřňák vedou dva vleky z obce Mikulov. Přístup k nim je od parkoviště umístěného v Mikulově.

administrator

administrator