Děčnský Sněžník

Vyhlídka Děčínský Sněžník

Vyhlídka Děčínský Sněžník

Vážení turisté, mám pro vás kouzelně malý a zcela obyčejný výlet, svou lokací lehce vzdálený od naší Bíliny. Ale říkám si, je léto a toulavý boty, je třeba sem tam vyvětrat … Představím Vám rozhlednu nedaleka města Děčín. Místo, které je magicky jednoduché, a přesto živelné.
Na nejvyšší stolové hoře v zemi, ve výšce 723 m.n.m., se nachází rozhledna Děčínský Sněžník (jméno užívá stejné, jako ona stolová hora, na které si „hoví“). Je to jedna z nejstarších rozhleden v České republice, vystavěna byla již roku 1864 a od svých počátků slouží nejen turistickým nadšencům, ale také kartografickým a geografickým účelům.
Rozhledna kruhového tvaru je vysoká 33 m, což zajišťuje skvělý dohled. K vidění jsou hory Lužické, Krušné, Českosaské Švýcarsko, České Středohoří s Milešovkou, Labské pískovce a údolí Labe s mnoha stolovými horami v Německu. Za perfektní viditelnosti lze vidět Ještěd. Zkrátka panoramata, zde k vidění, jsou ojedinělé a na lidskou duši mají blahodárný účinek.
Vrchol hory je přístupný z několika směrů. Nejkratší příchod se nabízí po dopravě autobusem či automobilem do místní části Sněžník na západní straně hory. Z tohoto výchozího bodu představuje cesta k rozhledně necelé 2 km chůze s převýšením 130 m. Dostupnost je celoroční.

Šťastné turistické chvilky Vám přeje, AH.