Důvod, proč zamířit do Duchcova. Ocení ji především rodiny s malými dětmi – vždyť které z nich by pohrdlo pohádkou?

V pohádkovém muzeu si pak budou připadat doslova jako v ráji.

 
 

Od dubna do září zde můžete strávit třeba každý den (s výjimkou pondělků), důkladné prozkoumání všech zdejších exponátů si totiž vyžádá značné množství času. Pro milovníky pohádek však rozhodně nepůjde o jeho ztrátu. Můžeme téměř spolehlivě zaručit, že i skuteční „pohádkoví machři“ zjistí, jak nedostatečné jsou jejich znalosti. Jakmile se před nimi otevře svět skrývající se v nenápadné přízemní budově s růžovou fasádou, nevyjdou z údivu.

 

Vodníkův ráj

Obzvlášť velkou radost budou z návštěvy mít ti, kterým ze všech pohádkových postav nejvíce přirostli k srdci vodníci. S trochou nadsázky by se dalo říct, že v severočeském Duchcově se nachází nevětší koncentrace vodníků v celém kraji, ne-li v celé republice. Zjistíte, co všechno se nachází v takové vodníkově kuchyni a seznámíte se s tím, jak se žije pod hladinou – hastrmanské příbytky nejsou jen hrníčky s dušičkami, je to doslova svět sám pro sebe. Třeba v takové trůnní síni zjistíte, jak to vypadá na vodnické svatbě, prohlédnete si potrubní poštu vedoucí až pod hladinu a ochutnáte vodnickou limonádu (rodiče však zřejmě dají přednost Puškvorcovu kafi). V dalších expozicích je připravená například unikátní obrazárna, skýtající motivy nejznámějších pohádkových příběhů. Schválně, kdo jich dokáže uhodnout a poznat nejvíc?
 

Zzážitek, kkterý nevybledne

 

 U pouhé prohlídky (byť komentované a 

navíc interaktivní) ale zůstat nemusí. Organizátoři pravidelně připravují akce pro dětské návštěvníky, nechybí dokonce i živé pohádkové postavy v podání zdejších herců. Odvážné děti se mohou do hraní zapojit také. A pokud se účastní místní pohádkové školy, odnesou si na památku vysvědčení s – jak jinak než vodnickou – omalovánkou, která jim doma bude připomínat parádní zážitek z výletu.

 

Více informací: http://www.pohadkovemuzeum.cz/o-muzeu/