5 listopadu, 2018

Pohádkové muzeum Duchcov

Pohádkové muzeum Duchcov

Důvod, proč zamířit do Duchcova. Ocení ji především rodiny s malými dětmi – vždyť které z nich by pohrdlo pohádkou?

Od dubna do září zde můžete strávit třeba každý den (s výjimkou pondělků), důkladné prozkoumání všech zdejších exponátů si totiž vyžádá značné množství času. Pro milovníky pohádek však rozhodně nepůjde o jeho ztrátu. Můžeme téměř spolehlivě zaručit, že i skuteční „pohádkoví machři“ zjistí, jak nedostatečné jsou jejich znalosti. Jakmile se před nimi otevře svět skrývající se v nenápadné přízemní budově s růžovou fasádou, nevyjdou z údivu.

Vodníkův ráj

Obzvlášť velkou radost budou z návštěvy mít ti, kterým ze všech pohádkových postav nejvíce přirostli k srdci vodníci. S trochou nadsázky by se dalo říct, že v severočeském Duchcově se nachází nevětší koncentrace vodníků v celém kraji, ne-li v celé republice. Zjistíte, co všechno se nachází v takové vodníkově kuchyni a seznámíte se s tím, jak se žije pod hladinou – hastrmanské příbytky nejsou jen hrníčky s dušičkami, je to doslova svět sám pro sebe. Třeba v takové trůnní síni zjistíte, jak to vypadá na vodnické svatbě, prohlédnete si potrubní poštu vedoucí až pod hladinu a ochutnáte vodnickou limonádu (rodiče však zřejmě dají přednost Puškvorcovu kafi). V dalších expozicích je připravená například unikátní obrazárna, skýtající motivy nejznámějších pohádkových příběhů. Schválně, kdo jich dokáže uhodnout a poznat nejvíc?

Zážitek, který nevybledne?

 U pouhé prohlídky (byť komentované a navíc interaktivní) ale zůstat nemusí. Organizátoři pravidelně připravují akce pro dětské návštěvníky, nechybí dokonce i živé pohádkové postavy v podání zdejších herců. Odvážné děti se mohou do hraní zapojit také. A pokud se účastní místní pohádkové školy, odnesou si na památku vysvědčení s – jak jinak než vodnickou – omalovánkou, která jim doma bude připomínat parádní zážitek z výletu.

Více informací: http://www.pohadkovemuzeum.cz/o-muzeu/

administrator

administrator