28 listopadu, 2017

Pohádkový les Teplice

Okresní město Teplice, s bezmála padesáti tisíci obyvatel se jedná o třetí největší město Ústeckého kraje (po Ústí nad Labem a Mostu). Řada obyvatel se nicméně shodne na tom, že z této trojice jsou Teplice vůbec nejkrásnější, vždyť svého času si vysloužily dokonce malebnou přezdívku „malá Paříž“. Důvodem je především zdejší klasická architektura a také fakt, že se jedná o lázeňské město.

Přijeďte do Teplic i s dětmi. Co je tady čeká?

Léčivé prameny prýštící ze zdejší půdy tvoří z Teplic vyhledávaný turistický cíl a jednu z oblíbených dovolenkových lokalit regionu. Návštěvníci zde mohou navštívit hned několik lázeňských komplexů. Ti sportovně založení pak jistě uvítají možnost zhlédnout některý ze zápasů místního fotbalového klubu na známém stadionu Stínadla. FK Teplice se pravidelně úspěšně kvalifikuje do celonárodní první ligy a našel si své fanoušky po celé republice. Ale zpět do města. Pokud jsme vás zatím nepřesvědčili k jeho návštěvě, jistě vás nalomí zmínka o další zdejší pamětihodnosti, která už za vidění rozhodně stojí. Zvláště pokud máte děti, které při každém rodinném výletě kňourají, že se nudí. Takové riziko v Teplicích určitě nehrozí – tedy v případě, že si nenecháte ujít Pohádkový les, unikátní dětské hřiště, vybudované nedávno v Janáčkových sadech.

Další TIP na výlet po Teplicích Botanická zahrada ZDE

Pohádkový les Teplice

Z pohádky do pohádky

Slavnostního otevření veřejnosti se dočkalo teprve v říjnu 2017, a od té doby se dnes a denně plní nadšenými dětskými hosty. Ti sem míří především za neobvyklými atrakcemi: kromě 3D herních prvků jsou to zejména dřevěné pohádkové postavičky v životní velikosti. Děti jich zde mohou obdivovat hned jedenáct, nechybí drak, vlk, kašpárek, čert nebo vodník. U každé ze soch je umístěna cedulka s originální hádankou, které děti provázejí po přírodní stezce vedoucí až k nedaleké Botanické zahradě. Z návštěvy hřiště se tak stává nejen aktivní forma trávní volného času, ale rovněž příležitost, jak prověřit svou bystrost a trochu si potrápit mozkové závity. Není divu, že na hřišti jsou kromě nejmenších návštěvníků k vidění i nadšení rodiče, kteří se velmi rádi vracejí do dětských let a spolu se svými ratolestmi se účastní napínavých výprav do pohádky.

Teplice patří mezi nejkrásnější města v České republice. Nevěříte? Pronajměte si apartmán prostřednictvím stránky MegaUbytko – ubytování Teplice – a přesvědčte se o tom na vlastní kůži. Jsme přesvědčeni, že tohoto výletu určitě neprohloupíte.

administrator

administrator