8 ledna, 2017

Pojďme si zaběžkovat v Bílině

Aktuální počasí vyhání nadšence zimních sportů do terénu. Nejinak je tomu jistě u vás, bílinských nadšených běžkařů – tato výzva je tu právě pro vás:

Přijďte si zaběžkovat na přírodní okruh pod Bořeněm!

Dnes jsem vám projela první okruh, některé jeho úseky dokonce několikrát. Mou snahou je trochu vám připravit stopu – hlásí teploty pod nulou a tak věřím, že by nám běžkařský okruh mohl několik dní přinášet radost.

Tedy není to okruh, v tom pravém slova smyslu. Tato trasa není o komfortu upravené běžkařské stopy, je to o kousku dobrodružství, nadšení a především o výsostné dostupnosti.

Údaje o celkové trase:

  • Délka: 2 800 m
  • Časová náročnost: 60 minut
  • Převýšení: 60 m
  • Styl: klasický styl
  • Turistické značení: zelená značka
  • Vhodné pro: začátečníky i objevitele a dobrodružné povahy

Běžky si lze nasadit hned při vstupu na cestu z Jižní ulice na PPII. – je to cesta, na jejímž začátku je malý můstek. Dost možná právě po ní zahajujte výšlap na Bořeň. Ihned na začátku cesty narazíte na rozcestí, vězte, že se máte vydat spodní cestou (tj. vpravo). Cesta vás dovede k Čertovu kameni. Kousek za ním trasu přetne silnice, tam je vhodné běžky zout a pěšmo dojít nad Bořeňskou chatu (úsek cca 100 m). Nad schůdky je rozcestí, na kterém se vydáte vlevo. Stezka střídavě lehounce stoupá, klidní se na vrstevnici, aby vás po té svezla na jednu z horních luk nedaleko výchozího bodu. Celý okruh trvá přesně hodinku. Není náročný. Je vlastně zážitkový.

Oprašte své běžky, zdokonalte běžkařský um, zpevněte svá těla. Vyplavte adrenalin. V Bílině k tomu máte ideální podmínky.

Držte si stopu, směr i klobouky – místy to pěkně frčí!

Trasa je vyznačena světle modrou barvou VIZ obrázek.

PS: jako „základní stezka“ bych označila spolehlivě a jednoduše sjízdný úsek mezi startem z Jižní ulice na PP II. k Čertovu kamenu. Tu jsem projela několikrát, zde stopa perfektně drží.

 

administrator

administrator