15 prosince, 2018

5 tipů na nejbližší lyžařské areály v okolí Bíliny

5 tipů na nejbližší lyžařské areály v okolí Bíliny

 

Krušné hory jsou v zimní sezoně jedním z nejoblíbenějších cílů českých, ale i zahraničních lyžařů.  Nadmořská výška je předurčuje k tomu, aby se zde po napadnutí prvního sněhu naplno rozjely stovky vleků a lanovek. Jen v okolí města Bílina najdeme hned několik lyžařských areálů. Tady je 5 tipů, které rozhodně nevynechat:

 

Klíny – Lyžování i letní dovolená 

(31,6 km – 30 min od Bíliny)

Naši exkurzi zahajujeme možná trochu netradičně, Klíny totiž nejsou ani tak lyžařským jako spíše sportovním areálem. To však nijak nebrání tomu, abychom si sem neudělali výlet – zvláště rodiny s dětmi budou z jeho návštěvy doslova nadšené. Klíny doslova ztělesňují vše, co od moderní dovolené v Česku očekáváme. O zábavu se postará bobová dráha, lanový park či lezecká stěna a půjčovny sportovního vybavení všeho druhu – od terénních kol a koloběžek po tenisové rakety. To vše samozřejmě zastřešuje ubytování s možností využití služeb místního wellness centra.

Lyžařský areál Meziboří – klasika pro nenáročné

(28,4 km – 28 min od Bíliny)

Menší a spíše rodinný areál ocení zejména začínající lyžaři, kteří na sjezdovky nevyrážejí za adrenalinem, jako spíše za příjemným zážitkem a rekreačním sportováním. Zdejší sjezdovka měří něco málo přes 500 metrů a do nadmořské výšky 703 metrů vás vyveze klasická lyžařská poma. Letos už šestým rokem tu navíc funguje lyžařská škola pro nejmenší.

Lyžařský areál Bouřňák – výukové víkendy

(29,9 km – 31 min od Bíliny)

Kdo ještě nikdy nestál na lyžích, má na Bouřňáku ideální příležitost, jak prožít svou premiéru. Bez ohledu na věk či dosavadní zkušenosti přivítají instruktoři zdejší populární lyžařské školy všechny zájemce, kteří se už teď mohou registrovat do individuálních lekcí či zdejší „speciality“ v podobě populárních víkendových kurzů. Ty probíhají vždy dvě po sobě následující soboty a neděle v průběhu ledna a února příštího roku. Kromě klasického sjezdového lyžování si lze zvolit kurz, na kterém si osvojíte základy snowboardu, telemarku či skialpu.

Ski areál Krupka – ideální pro začátečníky

(Trasa 23,7 km – 27 min od Bíliny)

V Krupce, v nadmořské výšce 770 metrů, můžete otestovat své lyžařské či snowboardové dovednosti celkem na třech svazích – Cvičná louka, Slalomák a Dětský svah. Jejich názvy napovídají, že se hodí spíše pro začátečníky, kteří se v přeskáčích zatím necítí tak docela jistě. Úspěšně zde funguje lyžařská škola, která přivítá jak nejmladší žáky, tak i ty, kde na lyžích stojí poprvé až v dospělosti.

Ski areál Český Jiřetín – 40 let tradice lyžařské školy

(Trasa 44,6 km – 49 min od Bíliny)

Naší poslední virtuální lyžařskou zastávkou bude Český Jiřetín, označovaný za jedno z nejpůvabnějších lyžařských středisek v Krušných horách. Kromě příjemného lyžování se stal vyhledávaným cílem zejména díky možnosti ubytování přímo u sjezdovky (a to hned v několika penzionech). Český Jiřetín má dlouhou tradici lyžařské školy, ta první zde fungovala už před více než čtyřiceti lety. Areál zahrnuje čtyř sjezdovky o celkové délce více než dvou kilometrů, mezi nimiž nechybí rovněž mírný svah právě pro žáky.

Sněhové zpravodajství

administrator

administrator