28 května, 2023

3 tipy na výlety Altenberg a okolí

Krušné hory lákají k návštěvám každoročně velké množství návštěvníků. Zavítejte třeba do
rekreační a lázeňské oblasti Altenberg, která se rozkládá ve východní části německé spolkové země Sasko. Altenberg naleznete přímo na hranicích s Českou republikou, nedaleko českého Cínovce. Město nabízí rozmanité možnosti sportovního, turistického i kulturního vyžití. Můžete zde nejen lenošit, ale i sportovat nebo jinak aktivně odpočívat. Na co se můžete těšit v okolí?

Raupennest lázně

Vydáte-li se z Teplic, lázně se nacházejí necelou půlhodinku jízdy autem. Jejich součástí jsou vnější a vnitřní bazény a na své si přijdou také milovníci saunování. Využít mohou jeden ze čtyř druhů saun, které jsou součástí centra.

Součástí komplexu je plavecký bazén a bazén určený pro skupinovou gymnastiku, bazén s
terapeutickým cvičením, bazén, který má masážní lehátka a podvodní trysky. Během celého roku je otevřený i venkovní bazén. Odpočinek a relaxaci nabízí bazén s perličkovou masáží a terapeutickým proudem.

Tiefenbach-Wasserfall

Jedná se o umělý vodopád nacházející se cestou do Altenbergu. Nachází se ve výšce 660 metrů nad mořem a vystaven byl v roce 1954. Padá ve dvou etapách a jeho celkový spád je 40 metrů. Obě plochy jsou oddělené kratším, plochým úsekem. Je to jeden z nejvyšších vodopádů Saska. Po turistické cestě, která vede ze silnice, je přístupná jeho horní část a to díky vyhlídkové plošině. 
Více informací Vodopád Wasserfall Altenberg

Altenberg bobová dráha

Tato saská bobová dráha patří mezi nejdelší v kraji. Její převýšení je 400 metrů a funguje od roku 1994. Do její horní části vás vyveze vlek a pak už si můžete užívat 1 kilometr dlouhý sjezd na bobu.
Jízda trvá asi 2 – 4 minuty. Pro výrobu vozítek byl použitý speciální materiál a jsou opatřená
gumovými kolečky a brzdou, díky které můžete regulovat rychlost jízdy. Pro sjezd slouží nerezové koryto. Zařádit si můžete také na skákací trampolíně, která je u bobové dráhy jako doplňková atrakce.

administrator

administrator