11 listopadu, 2017

Vodopád Waserfall Altenberg

Vodopád Waserfall Altenberg

Jedná se o umělý vodopád nacházející se v Sasku nedaleko městečka Altenberg. Dostanete se k němu pěšky i na kole, jelikož je součástí Mezinárodní důlní stezky vedoucí z české Krupky přes německý Geising, Altenbereg, Zinwald, Cínovec až do Dubí. Vodopád byl vybudován v roce 1954 a dnes je to vyhledávaný turistický cíl českých a německých turistů.

Údaje o vodopádu

Vodopád Waserfall AltenbergS celkovou výškou cca 40 metrů patří tento vodopád k nejvyšším ve spolkové zemi Sasko. Zhruba v polovině své výšky je vodopád oddělen krátkou plošinou, která jej dělí na dvě části zhruba stejně vysoké, tedy 20 m. V horní části najdete vyhlídkovou plošinu přístupnou po stezce, která vede od nedaleké hlavní silnice.

Okolí vodopádu

Výlet na vodopád Waserfll Altengerg si můžete zpestřit prohlídkou dalších zajímavých míst v tomto kraji. Městečko Altenberg je od vodopádu pouhé necelé dva kilometry. Zhruba 20 km odsud je krásný zámek Weesenstein a 24 km je to na známý děčínský Sněžník, kde stojí známá kamenná rozhledna. Dalšími zajímavými lokalitami jsou Altenberger Pinge zhruba 1km, do Ústí nad Labem s novou lanovkou na kopec a restauraci na Větruši, zoologickou zahradou, plaveckým areálem Klíše či hradem Střekov je to zhruba 21 km, do lázní Teplice s Aquacentrem cca 14 km, nebo v zimě do Ski areaálu Bouřňák je to od vodopádu jen 8 km.

TIP na výlet v okolí Rašeliniště Cínovec

Další atrakce

Saské městečko Altengerg nabízí kromě vodopádu Waseffl i další atrakce, kterými jsou například letní sáňkařská dráha, lezecké bludiště vybudované v lese mezi sáňkařskou drahou a sjezdovou. Nepotřebujete žádné horolezecké vybavení, jelikož proti tvrdému pádu jste zajištěni sítí. V Altenbergu je také pěkné koupání v lázních Rehaklinik Raupennest, kde najdete několik bazénů s termální vodou, perličkový bazén, sauny, masáže nebo venkovní bazén s horkou termální vodou, který je v provozu celoročně.

Foto: Daniela Endrštová

administrator

administrator