3 tipy na výlety autem – Pohádkové lesy

autor: | Bře 20, 2023 | Tipy na výlety | 0 komentářů

Pohádkové lesy bývají velmi často oblíbeným cílem rodin s dětmi, proto vám přinášíme tipy na tři z nich.

Pohádkový les Bílina

Pohádkový les Bílina

Tento les má na starosti spolek Pohádkový les Bílina z.s a jeho cílem je udělat z něj vyhledávané místo pro volnočasové aktivity pro děti a rodiče nejen z Bíliny a jejího okolí. První postavičky se objevily v pohádkovém lese v roce 1974, kdy je zde začal vyřezávat místní občan Jaroslav Sekyra. Lesy v okolí Bíliny mu učarovaly a tak do nich postupně začal instalovat různé pohádkové a filmové postavičky. Celkem jich v průběhu let vytvořil asi 130. Rozmístil je v místech opodál sídliště Za Chlumem. V pozdějších dobách se zde začaly objevovat i další atrakce. Patří mezi ně bludiště nebo opičí dráha. Později na les navazuje naučná stezka dějin, která vede až do zámecké zahrady.

Pohádkový les Teplice

Teplický pohádkový les můžete navštívit na Kmochově cestě v Janáčkových sadech, které se rozkládají nedaleko teplické botanické zahrady. Na návštěvníky zde čeká celkem 11 velkých dřevěných pohádkových postaviček. Patří mezi ně vodník, drak, čert, Kašpárek nebo Zlatovláska. U každé je připravena i jednoduchá hádanka. Postavičky jsou rozmístěné nedaleko sebe. Součástí parku jsou také prolézačky. K lesu jezdí turistický vláček, který vás dopraví k místnímu hradu Doubravka. Odtud se vydáte kolem hvězdárny a botanické zahrady právě do Janáčkových sadů. Procházka lesem trvá necelou hodinku. U každé z přístupových cest jsou umístěné informační tabule. Ty jsou celkem tři. Součástí stezky jsou i dětské hřiště, prolézačky, houpačky a lanová skluzavka. 

Pohádkový les Teplice

Pohádkový les Hrobčice

V jihovýchodní části Hrobčic byla vybudována pohádková stezka skřítka Hrobčíka. Směřuje od kostela sv. Havla k vrchu Horka. Její délka jsou necelé dva kilometry. Podél stezky se můžete posadit na některou z laviček. Na stromech jsou umístěné veselé obličeje, které jsou vyřezávané ze dřeva. Zhruba uprostřed stezky naleznete mýtinu Fantazii, kde jsou rozmístěné pohádkové postavičky. Můžete tu potkat Křemílka a Vochomůrku, Pata a Mata nebo třeba vílu Amálku. Také je zde dětská lanovka. To vše a mnohem více uvidíte v Pohádkovém lese v Hrobčicích. 

About Pavla Z.