Pohádkový les Hrobčice

autor: | Srp 2, 2017 | Bílinsko, Tipy na výlety

Koncem června 2017 v Hrobčicích nedaleko Bíliny otevřeli novou naučnou stezku skřítka Hrobčíka s mýtinou Fantazie. Stezkou provázely děti i rodiče oživlé pohádkové bytosti. Mohli jste se tak setkat s lesním mužíkem, vodní vílou nebo vodníkem. Prohlídka začala v areálu nádherné zahrady místní mateřské školy.

Pokud chcete stezku navštívit, je volně přístupná od zahrady místní školky, prochází jihovýchodní částí Hrobčic, směřuje ke kostelu Sv. Havla pod vrchem Horka, pokračuje směrem k Mrzlicím a stáčí se zpět. Celá stezka je lemovaná lavičkami a odpočívadly, kde můžete v poklidu posvačit, je dlouhá necelé dva kilometry.

Během cesty můžete obdivovat nezapomenutelné výhledy do krajiny, které Hrobčice a jejich okolí nabízí. Uprostřed stezky narazíte na mýtinu Fantazie, na níž najdete celou řadu pohádkových postaviček. Potkat se zde můžete s „šikovnou dvojicí“ Patem a Matem, vílou Amálkou, Křemílkem a Vochomůrkou. Z některých stromů se na vás smějí veselé obličeje vyřazené do dřeva.

Z cedulí na naučné stezce se dozvíte zajímavé informace o hrobčické přírodě, Podkrušnohoří a Českém středohoří.

Pohádkový les Hrobčice úprava

Úprava a formování stezky probíhalo téměř pět let. Byla vybudována z nepřístupného a zarostlého prostředí.

Některé části stezky jsou monitorovány, aby nedocházelo k jejímu poškozování.

Jak se do Pohádkového lesa dostanete?

Pokud chcete navštívit pohádkový les v Hrobčicích, máte několik možností, jak se tam dostat. Můžete jet autem na Hrobčice, nebo můžete jet autobuse do Hrobčic. Pohádkový les se nachází na okraji obce a je otevřený každý den. V pohádkovém lese si můžete prohlédnout různé sochy a výjevy z pohádek, jako je Červená Karkulka, rákosníček. Pohádkový les je ideální místo pro rodinný výlet nebo školní výlet. V plánu je i další rozšiřování naučné stezky. Nová parádní klouzačka! Přijeďte se podívat!

Co vidět v okolí?

Určitě by jste neměli minout Pohádkový les v nedaleké Bílině je ideální místo pro rodinný výlet, kde si také můžete prohlédnout různé sochy z pohádek a zvířat. Lázeňský park kyselka v Bílině, který si můžete projít až k lesní kavárně Kafáč, nebo nově rekonstruovaný zámek v Mirošovicích což  je historická památka, která prošla nedávnou rekonstrukcí a nyní slouží jako kulturní a společenské centrum. Nebo se cestou kochat například z vrcholu kopce Čičov.

 

Ve spolupráci s Ministerstvohracek.cz  
About Pavla Z.