10 června, 2023

3 tipy na výlety po Krušných horách

Flájský plavební kanál

Krušné hory jsou pohoří, které nalezneme v severozápadní části Čech. Rozkládá se podél hranic se sousedním Německem, kde vytváří souvislé horské pásmo. Díky intenzivní sopečné činnosti v dobách dávno minulých se zde nacházejí ložiska kovových rud a především pak léčivé prameny, které daly vzniknout lázeňským centrům. Pokud se do Krušných hor chystáte zavítat, nechte se inspirovat místy, která zde můžete navštívit.

Lanová dráha Krupka

Jedná se o dvousedačkovou lanovku, která má celoroční provoz, ale pouze v případě příznivého počasí. Míří z centra města Krupka na vrchol Komáří vížky. Nedaleko její stanice je umístěný Horský hotel Komáří vížka, jehož součástí je také vyhlídková restaurace. Tato lanová dráha Krupka je nejdelší, která nemá mezistanici. Komáří vížka představuje jeden z vrcholů Krušných hor a již od 18. století je to jeden z oblíbených a vyhledávaných turistických cílů. Nachází se zde velké množství jak tras pro turisty, tak i cyklisty.

Janovská přehrada

Janovská přehrada se nachází v mosteckém okrese, nad osadou Křížatky, na soutoku Klínskéh potoka a říčky Loupnice. Je součástí Hamerského údolí. Její vodárenská nádrž patří do I. pásma hygienické ochrany a proto není přehradní hráz volně přístupná. Okolí přehrady patří mezi oblíbená výletní místa.

Flájský plavební kanál

Flájský plavební kanál je nejstarší technickou památku svého druhu. Byl vybudován na počátku 17. století a dlouhá léta sloužil pro plavení dřeva a v pozdějších dobách pak jako přívod vody pro vodní turbínu.

V okolí kanálu je umístěná historická naučná stezka, která směřuje až do Německa. Její délka je téměř 23 kilometrů. Součástí stezky jsou i odbočky k turistickým zajímavostem v jejím okolí. Na české části stezky naleznete několik stanovišť se zajímavými údaji o vybraných místech, která tvoří součást plavebního kanálu. Odpočinou si můžete v zastřešených odpočívadlech. Více o Flájích 

administrator

administrator