11 ledna, 2022

NEJČISTŠÍ JEZERA NA KOUPÁNÍ V ČR : NALEZNETE JE V ÚSTECKÉM KRAJI

V čem tkví jedinečnost rekultivovaných prostředí ke koupání? Kde se na Ústecku vykoupat nebo se rekreovat? Jednou z nejlepších možností jsou jezera, která vznikla zatopením lomů a dolů.

Je jich tu na výběr poměrně dost, tak neotálejte, ať vám někdo nezabere, zrovna to nejlepší místo přímo u vody! Rozložit si deku, jen tak se zasnít, zaplavat si, zasportovat, lenošit..to vše a mnohem více, vám nabídnou areály u jedněch z nejčistších jezer České republiky. Která to jsou?

 

Jezero Most – druhé největší jezero České republiky

Mostecké jezero proslulé zatopením vodou z Ohře, kde stálo staré město a bývalý hnědouhelný lom Ležáky, se dnes pyšní řadou novinek včetně rekreačního areálu a místem pro štiky, sumce, okouny a candáty. Pochlubit se může také perfektním zázemím, terasou vhodnou k relaxaci a skvostnými plážičkami. Kde se toto vše nachází? Na úpatí vrchu Hněvín, kde se již momentálně tyčí dva stánky s exteriérem v podobě posezení.

Na své si přijdete i díky tomu, že tu jsou nádherné výhledy na jezero a jeho okolí. Nově vysázená tráva slibuje také příjemné ležení v samotném srdci přírody. Průzračná voda je ideální pro potápění, ale pěstují se tu i jiné sporty, např. chůze a jízda na kole po naučné stezce jižního svahu jezera.

 

Jezero Barbora – čistota hodna moři

Vodní nádrž Barbora je v podstatě jezero, které vzniklo zatopením dolu. Je velice oblíbeným cílem mnoha turistů. Nabízí vskutku nádherné koupání i další zázemí. Ať už se sem vydáte na rodinný výlet a chcete osvěžit touto čistou vodou, nezklame vás.

Plavání, potápění, surfování, plachtění či půjčení kajaku – to je jen malý výčet aktivit, které se tu dají dělat. Plážové hřiště nebo nudi pláž není výjimkou. Jezero je díky své hloubce považováno za jedno z nejprůzračnějších jezer.

Jezero Milada – třetí největší jezero České republiky

Chystáte se poblíž Krušných hor, do Tiských stěn nebo někam do Českého středohoří? Pak při svých toulkách neopomeňte jezero Milada. Je to bývalý zatopený uhelný lom a jedná se o třetí největší zatopené jezero v Česku. Je zde skvělá kvalita vody a můžete se tu koupat, rybařit, ale i sportovat.

Daří se tu také jachtingu. Toužíte spatřit sladkovodní ryby? Je velká šance, že se tak stane. Ať už jde o okouny, štiky, candáty, sumce i jiné ryby, k vidění je toho spoustu. Lákadlem je rovněž cyklotrasa vyzývající prohlédnout si krajinu přímo ze sedla  kola.

 

Jezero Matylda – pro milovníky vody i souše

Při severním okraji města Most se rozprostírá vodní nádrž Matylda. Vznikla zatopením povrchového dolu. Na výběr je ze dvou druhů pláží, jedna je písčitá a druhá travnatá. Nemusíme tedy dlouze představovat aktivity, které tu lze uskutečnit – od vodních sportů až po rybaření. Novinkou je také dlouhá cesta pro inline brusle.

Kamencové jezero – svého druhu jediné na světě

Není tedy těžké uhodnout, z čeho jezero pochází – ze zatopeného dolu kamence a síry. Slunění a koupání je samozřejmost, ale je tady i plno dalších možností. Kamencové jezero vyniká nabídkou výletů do okolí – zoopark a letní kino. Hřiště na nohejbal a volejbal si nechá líbit každý.

TIP: Hledáte filtr či čerpadlo pro Váš bazén? Piskovky.cz 

administrator

administrator