28 března, 2020

Jezero Barbora Oldřichov

Jezero Barbora

V 70. letech minulého století tak vzniklo umělé jezero, které nese stejný název, tedy Barbora. Vodní plocha o 65 hektarech a hloubce až 40 m nabízí vše, co si lze od příjemné rekreace přát. Krásná krajina, výhled na Krušné hory s dominantou kopce Bouřňák, naprosto čistá voda, koupán, surfování, jachtaření nebo potápění.

Eurocamp přímo na břehu

Dovolenou můžete strávit v místním campu, který je umístěn přímo na břehu jezera. Jedná se o rekreační komplex s možností ubytování ve vlastních stanech, obytných přívěsech či automobilech s možností výběru slunného či stinného místa a připojení na elektřinu. Nabízí se i pronájem karavanu. Camp nabízí kvalitní sociální zázemí, sportoviště a restauraci nacházející se v hlavní budově, která je součástí Eurocampu. Nechybí ani stánky s občerstvením a plážový bar. Na celoročně udržované hlavní pláži najdou návštěvníci sociální zařízení, převlékárny a stanici první pomoci s profesionální zdravotní službou.

Výjimečnost Barbory

Díky rozloze a hlavně velké hloubce má zdejší voda samočistící schopnost, takže nehrozí výskyt sinic. Pro vynikající kvalitu vody a její průhlednost je vodní nádrž Barbora využívána k výcviku sportovních potápěčů, k provozování jachtingu či windsurfingu. Koupat se můžete na dvou písčitých plážích – hlavní a Australské. Své místo zde najdou i příznivci nudistiky.

Možnosti různých aktivit

K Barboře jezdí v létě speciální rekreační spoje linky č.143 z teplického Benešova náměstí a platí normální tarifní podmínky MHD Teplice. Jezero Barbora nabízí úžasnou relaxaci uprostřed krásné přírody. Kromě koupání a provozování vodních sportů můžete v okolí jezera podnikat i turistické výlety. Pouhé 4 km odtud je známý zámek Duchcov, kde svého času pobýval slavný Casanova, stejně blízko jsou zříceniny hradů Rýzmburk Osek, Doubravská Hora, Krupka. Zhruba 15-20 km je to ke Kyšperku, kostelu Nanebevzetí Panny Marie, nebo do Mostu. Okolí jezera je vhodné i pro vyznavače cykloturistiky.

http://www.eurocampbarbora.cz/

Foto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%AD_n%C3%A1dr%C5%BE_Barbora

GPS: 50,641596 13,754582

administrator

administrator