Výlet do Bratislavy: Co si nenechat ujít?

autor: | Zář 23, 2021 | Uncategorized, Hrady, zámky, Tipy na výlety | 0 komentářů

Výlet do Bratislavy: Co si nenechat ujít?

 

Mnoho z nás již jistě bylo na Slovensku v přírodě, ale co v hlavním městě? Bratislava sice není velikou turistickou atrakcí zase tak dlouho, ale přesto dokáže nabídnout širokou škálu zajímavostí. Je to město, které si zamilujete nejen díky historii, panoramatům, architektuře či umění, ale také pro jeho gastronomii a tradice.

Bratislava rovná se Bratislavský hrad

 Stejně jako je pražskou dominantou Pražský hrad, v Bratislavě je to hrad Bratislavský. Tento hrad tvoří velmi známé panorama hlavního slovenského města. Jedná se o velmi významnou historickou památku, která je zároveň slovenskou národní kulturní památkou. Návštěva hradu je rozhodně úchvatný zážitek, a pokud chytnete dobré počasí a viditelnost, tak byste měli dohlédnout až na rakouské Alpy.

Budova, na kterou nesmíte zapomenout

Při návštěvě Bratislavy rozhodně nesmíme opomenout Slovenské národní divadlo, které je jednou z nejvýznamnějších budov celého Slovenska. V současnosti zde hrají operu, činohru či balet, a jelikož slovenštině lze lehce porozumět, tak jazyk není bariérou, přes kterou byste si nemohli vychutnat kulturní zážitek.

Tato budova je úchvatná sama o sobě a její nádheře ještě přidává Ganymédova fontána, nacházející se před divadlem. Tato fontána se stala první veřejnou fontánou, která měla sloužit pouze okrasně, a rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

UFO hledejte na mostě

UFO neboli Nový most je druhým mostem vybudovaným přes Dunaj v šedesátých letech. Při jeho stavbě se musela zničit židovská čtvrť i část barokního prezidentského paláce a podepsala se i na katedrále sv. Martina. I tak je to jedna z nejzajímavějších památek z té doby v celé Evropě. Jeho součástí je i luxusní restaurace a vyhlídková terasa s nejhezčím panoramatem celé Bratislavy.

A další hrad

V okolí Bratislavy se nachází také skvostný hrad Devín. Ten se hrdě tyčí nad soutokem řek Moravy a Dunaje a stojí na velmi strategickém místě, kudy prošli např. Keltové, Římané, germánské kmeny, Slované či Maďaři. V minulosti byl tento hrad významným královským hradem, tedy až do doby, než jej rozmetala napoleonská armáda. Ale i tak rozhodně stojí za návštěvu.

Navštivte i jiná místa

Slovensko je rozhodně nádherný stát, který má mnoho co nabídnout. Pokud chcete vyrazit k našim bratrům, tak se vyplatí si vzít více dovolené. Pár dnů vám rozhodně stačit nebude. Váš výlet můžete spojit i třeba s turistikou v Tatrách, návštěvou národních parků, termálů či některé z památek UNESCO. Nezapomeňte, že na Slovensku se platí v eurech. A pokud máte pocit, že vám nevystačí finance na návštěvu našich sousedů, tak vám pomůže půjčka na účet.

About Pavla Z.