14 dubna, 2022

Elektrárna Ledvice rozhledna

ELEKTRÁRNA LEDVICE ROZHLEDNA

Rozhledna ve výšce neuvěřitelných 140 metrůnabízí ojedinělý výhled, který se vám jen tak nikde nenaskytne. Rozhledna s prosklenou vyhlídkou a ochozem je součástí areálu elektrárny Ledvice nacházející se nedaleko Bíliny. Součástí rozhledny je i infocentrum skupiny ČEZ, které vás seznámí s uhelnou a jadernou energetikou nebo obnovitelnými zdroji.

Infocentrum nabité technologiemi

Třípodlažní informační centrum s nejmodernějším vybavením nabízí akční formu prezentací od 3D projekce po on-line měření fotosyntézy stromu či virtuální realitu. Pro nejmenší je v infocentru připraven zábavný dětský koutek s interaktivními prvky, kde skřítek Enery, Waltík, Joulinka a další kamarádi hravou formou seznámí děti s energetikou.

Kudy tudy

Na prohlídku rozhledny je potřeba se předem objednat a je určena všem návštěvníkům od 6 let. Auto zaparkujete na bezplatném parkovišti přímo u infocentra Elektrárny Ledvice nebo můžete využít bezplatné autobusové dopravy ze zastávky v Chotějovicích.

Oficiální stránky elektrárny Ledvice

Prohlídka rozhledny v Ledvicích

Chcete se pokochat úchvatným výhledem z nejvyšší rozhledny v České republice? 

Výstup na rozhlednu je možný pouze po předchozí rezervaci. Rezervaci provedete telefonicky na čísle 411 102 313 nebo e-mailem na infocentrum.ele@cez.cz. Prohlídky probíhají od úterý do soboty v časech 8:00, 10:00, 12:00 a 14:00 hodin.

Samotné Infocentrum je veřejnosti přístupné od 8:00 do 16:00 hodin.

Tipy před cestou:

  • Rezervace je nutná, abyste se vyhnuli zklamání.
  • Prohlídky probíhají v předem stanovených časech, zvolte si ten, který vám nejvíce vyhovuje.

administrator

administrator