12 prosince, 2023

Hrad Hněvín – historická a romantická dominant města Most

hněvín
Hrad Hněvín je novogotický hrad, který stojí na vrchu Hněvín (399 m n. m.) nad městem Most v Ústeckém kraji. Hrad má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do 12. století, kdy byl postaven na základech slovanského sídliště. Hrad byl sídlem králů, šlechticů i měšťanů, a prošel několika přestavbami a rekonstrukcemi. Dnes je hrad Hněvín oblíbeným cílem turistů, kteří si zde mohou prohlédnout historické interiéry, výstavy, rozhlednu nebo si posedět v restauraci s ubytováním.

Proč navštívit hrad Hněvín?

Hrad Hněvín nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a zážitků. Na hradě se nachází expozice, kde si můžete prohlédnout historii hradu, města Mostu a regionu. Muzeum je otevřeno od dubna do října od úterý do neděle. Na hradě se také konají kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení, výstavy nebo trhy. Tyto akce jsou vhodné pro celou rodinu a probíhají po celý rok. Z hradu si také můžete užít krásný výhled na město Most a okolní krajinu. Na vrcholu hradu je rozhledna, která je otevřena od května do září.

Jak se dostat na hrad Hněvín?

Hrad Hněvín je snadno dostupný z centra města Mostu. Můžete se tam vydat autem nebo autobusem. Pěší cesta na hrad trvá asi 30 minut a vede po značené turistické trase. Autem se dostanete k hradu. U hradu je parkoviště pro návštěvníky. Autobusem se dostanete na hrad linkou číslo 5, která jede z autobusového nádraží Most do zastávky Hněvín – hrad. Zastávka je asi 200 metrů od vstupu do areálu hradu.
hněvín
administrator

administrator