19 listopadu, 2018

7 tipů, kam na výlet v sychravém počasí

7 Tipů na výlety v sychravém počasí

Ani během chladnější části roku nemusíme zůstávat doma. Když počasí nepřeje pobytu venku, je to ideální příležitost, proč si dopřát výlet do některého ze zajímavých interiérů. Nabízíme 7 tipů, kam se na Ústecku vydat

Pohádkové muzeum Duchcov

(Bílina – Duchcov trasa 9,5 km – 10 min)

Zvláště rodiny s dětmi ocení expozice zaměřené na vodníky a vše, co s těmito pohádkovými postavami souvisí. Nahlédněte zblízka do jejich kuchyně a staňte se svědky na pravé vodnické svatbě! V duchcovském muzeu si navíc mohou nejmenší návštěvníci v pohádce přímo zahrát, a to díky iniciativě zdejších průvodců, kteří pro ně připravují speciální prohlídkové programy.

Planetárium Teplice

(Bílina – Teplice trasa 16,8 km – 18 min)

Zajímalo vás někdy, jak vypadají hvězdokupy či mlhoviny? Chtěli jste na vlastní oči spatřit některou z planet sluneční soustavy? V teplickém planetáriu se otvírá zcela nový svět. Do tajů vesmíru vás zavedou zdejší odborníci, kteří jsou připraveni zodpovídat dotazy amatérských astronomů i naprostých laiků.

Muzeum Most

(Bílina – Most Trasa trasa 13,3 km – 12 min)

Oblastní muzeum v Mostě, jehož kořeny spadají už do roku 1888, návštěvníkům nabízí přehlídku regionálních zajímavostí s přesahem do okolních okresů. V budově bývalého německého reálného gymnázia se dozvíte zejména zajímavosti vztahující se k těžebnímu průmyslu, který oblast proslavil po celém Česku. Nechybí ale ani expozice věnované běžnému životu obyvatel Krušnohoří.
Muzeum Teplice

(Bílina – Teplice trasa 13,5 km – 13 min)

Máte-li do spíše než do Mostu blíže do Teplic, alternativou k výše uvedenému mosteckému muzeu je to teplické. Archeologické, přírodovědné či historické sbírky poskytují nespočet materiálu k prostudování. Muzeum v Teplicích zahrnuje několik prohlídkových okruhů, mezi nimiž nechybí ty bezprostředně se týkající místního lázeňství, ale také třeba historických hodin nebo mincí (numismatický kabinet).

Botanická zahrada Teplice

(Bílina – Teplice trasa 14,8 km – 16 min)

Bez nadsázky jedna z nejpovedenějších botanických zahrad u nás, navíc jediná v Ústeckém kraji. Povinná zastávka pro milovníky pestrého světa rostlin – více než dva tisíce druhů zdejší zeleně vás ohromí svou rozmanitostí a především podmanivou krásou. Díky nedávno vybudovaným skleníkům si můžete místní flóry užívat v každém ročním období.

Aquadrom Most

(Bílina Most Trasa 13,4 km – 14 min)

Relaxace při vodních radovánkách je ideální způsob, jak strávit zamračený podzimní či zimní víkend. V mosteckém Aquadromu se dosyta vyřádí všichni, kteří nedají dopustit na vodní živel, ať už to jsou rodiny s dětmi či sportovně založení senioři. Největší mostecké koupaliště má k dispozici čtyři kryté bazény a dále plejádu atrakcí: tobogany, divokou řeku, masážní chrliče nebo třeba hydroridery. Nechybí sauna, solárium a fitness centrum. V létě pak návštěvníci mohou využít venkovních sportovišť včetně velmi oblíbeného hřiště pro minigolf.

Aqua svět Chomutov

(Bílina – Chomutov trasa 32,7 km – 29 min)

Podobně jako v Mostě, i v Chomutově najdete příležitost, jak si skvěle zaplavat nebo se prostě jen pobavit v rámci vodních radovánek. Zdejší areál proslul zejména díky víceúčelovému bazénu atypického elipsovitého tvaru. Je plně vybaven nejrůznějšími relaxačními, masážními i adrenalinovými atrakcemi, kde od rána do večera zní nadšený smích jak dětí, tak odvážných dospělých, kteří se rádi vracejí do svého mládí. V gejzírech, vodopádech, toboganech či vodních zvonech se skutečně vyřádí každý. Kdo raději touží po klasickém plavání, může samozřejmě využít i „nudnější“ standardní bazén o osmi drahách a délce 25 metrů. Zde se konají rovněž plavecké kurzy nebo pravidelné závody.

Hledáte vhodný automobil pro cestování? Nejlepší nabídku automobilů z dovozu najdete ZDE.

administrator

administrator