Lesní kavárna Kafáč v Bílině

Proslulá lesní kavárna stála původně na zemské jubilejní výstavě v Praze v r. 1891. V následujících dvou letech pak byla postavena v Bílině, kde se stala součástí lázeňského parku. Tehdejší stavitelé ji vybudovali ve stejném stylu, i když si ji přizpůsobili vlastním představám. Později se pro tuto kavárnu vžil název „Kafáč“, pod kterým znají tuto lesní kavárnu jak místní, tak lázeňští hosté.

Každý, kdo hledá příjemný odpočinek a pestrou nabídku vynikajících pokrmů a teplých i studených nápojů, si v kavárně Kafáč rozhodně přijde na své. Pod jednou střechou najde jak historii, tak současné aktuální dění. Lesní kavárna je prostě oázou klidu a relaxace, kde si můžete odpočinout po náročném pracovním dni, nebo sem zavítat s rodinou při nedělní procházce. Pro každého lázeňského hosta je kavárna zajímavou atrakcí a zpestřením ozdravného pobytu v bílinských lázních. V hlavní lázeňské sezóně přesahuje často zájem hostů kapacitu kavárny, takže se vyplatí si rezervovat stůl, zejména chcete-li strávit hezké chvíle s větší společností. 

Historie i současnost

Rozsáhlý lázeňský park byl v Bílině vybudován v roce 1855. Důvodem bylo především objevení pramene minerální vody, která je dodnes známá nejen u nás, ale i za hranicemi jako Bílinská kyselka. Lázeňský komplex Kyselka prochází v posledních letech rozsáhlou obnovou a město Bílina se snaží vzkřísit někdejší slávu tohoto krásného místa uprostřed lesů.

V počátcích lázeňství zažívala tato lokalita obrovský příliv návštěvníků, pro které bylo nutné vybudovat nejen lázeňské domy, ale také nějaké přitažlivé místo, kde si mohou odpočinout, občerstvit se a kromě bílinské kyselky si pochutnat také na kávě či jiném nápoji. Tento účel již více než sto let splňuje lesní kavárna Kafáč, která se stala neodmyslitelnou součástí bílinského lázeňského parku a cílem vycházek a příjemného posezení pro místní obyvatele.

Co kavárna nabízí

Lesní kavárna Kafáč nabízí samozřejmě typickou kavárnu, ale také restauraci. Pochutnat si můžete na pizze, minutkách, salátech, těstovinách a dalších delikatesách. Součástí služeb je rovněž pořádání tanečních zábav, konertů. Oblíbené jsou zde také svatby, podnikové večírky a další společenské akce.