25 února, 2017

Lesní kavárna Kafáč v Bílině

Kafáč

Lesní kavárna Kafáč v Bílině

Proslulá lesní kavárna stála původně na zemské jubilejní výstavě v Praze v r. 1891. V následujících dvou letech pak byla postavena v Bílině, kde se stala součástí lázeňského parku. Tehdejší stavitelé ji vybudovali ve stejném stylu, i když si ji přizpůsobili vlastním představám. Později se pro tuto kavárnu vžil název „Kafáč“, pod kterým znají tuto lesní kavárnu jak místní, tak lázeňští hosté.

Kafáč
Každý, kdo hledá příjemný odpočinek a pestrou nabídku vynikajících pokrmů a teplých i studených nápojů, si v kavárně Kafáč rozhodně přijde na své. Pod jednou střechou najde jak historii, tak současné aktuální dění. Lesní kavárna je prostě oázou klidu a relaxace, kde si můžete odpočinout po náročném pracovním dni, nebo sem zavítat s rodinou při nedělní procházce. Pro každého lázeňského hosta je kavárna zajímavou atrakcí a zpestřením ozdravného pobytu v bílinských lázních. V hlavní lázeňské sezóně přesahuje často zájem hostů kapacitu kavárny, takže se vyplatí si rezervovat stůl, zejména chcete-li strávit hezké chvíle s větší společností.

Více aktuálních informací o akci na Kafáči najdete ZDE

Historie i současnost

Rozsáhlý lázeňský park byl v Bílině vybudován v roce 1855. Důvodem bylo především objevení pramene minerální vody, která je dodnes známá nejen u nás, ale i za hranicemi jako Bílinská kyselka. Lázeňský komplex Kyselka prochází v posledních letech rozsáhlou obnovou a město Bílina se snaží vzkřísit někdejší slávu tohoto krásného místa uprostřed lesů.
V počátcích lázeňství zažívala tato lokalita obrovský příliv návštěvníků, pro které bylo nutné vybudovat nejen lázeňské domy, ale také nějaké přitažlivé místo, kde si mohou odpočinout, občerstvit se a kromě bílinské kyselky si pochutnat také na kávě či jiném nápoji. Tento účel již více než sto let splňuje lesní kavárna Kafáč, která se stala neodmyslitelnou součástí bílinského lázeňského parku a cílem vycházek a příjemného posezení pro místní obyvatele.

Co kavárna nabízí

Lesní kavárna Kafáč nabízí samozřejmě typickou kavárnu, ale také restauraci. Pochutnat si můžete na pizze, minutkách, salátech, těstovinách a dalších delikatesách. Součástí služeb je rovněž pořádání tanečních zábav, konertů. Oblíbené jsou zde také svatby, podnikové večírky a další společenské akce. 

administrator

administrator