28 března, 2020

Tři vyhlídky – Dubice

Tři vyhlídky – Dubice

 

Mlynářův kámen

Nachází se na okraji skalnatého srázu nad obcí Dolní Zálezly. Nejedná se o kámen jako takový, ale o vyhlídku s velice atraktivními výhledy do údolí meandrujícího Labe. Nejsnadnější přístup je z obce Dubice, resp. Dubičky, kde můžete zaparkovat na velkém parkovišti u Caravan clubu. Z parkoviště vede zeleně značená cesta až k Mlynářovu kameni. Místo je dobře viditelné již zdálky díky vysokému kříži, který je umístěn přímo na vyhlídce. Odměnou vám bude úchvatný výhled na Dolní Zálezly a Labe protékající krásnou krajinou Českého středohoří.

 

 

Doerellova vyhlídka

Nedaleko obce Dubice je vrch Výsluní, kde se můžete kochat úžasnými výhledy z vyhlídky zvané Doerellova. Pojmenována byla po německém romantickém malíři Ernstu Gustavu Doerellovi, který svou tvorbu zasvětil krajině Českého středohoří a Podkrušnohoří. Právě na místě dnešní vyhlídky údajně čerpal inspiraci pro své obrazy.

Vyhlídka u kostela Dubice

Po příjemné procházce si můžete prohlédnout místní dominantu kostel sv. Barbory. Vedle něj je restaurace se zahrádkou, odkud je nádherný výhled na údolí Labe a východní část Českého středohoří. Přímo naproti přes řeku je vrch Deblík.Tato vyhlídka je součástí restaurace U svaté Barbory. Výhled si můžete dopřát spolu s občerstvením a klidným posezením.

Pro Ústečany i ostatní je toto místo snadno dosažitelné autobusem MHD č. 4 ze zastávky u Divadla a vystoupit je třeba na zastávce Dubičky. Pojedete-li autem, odbočíte u Makra na Hostovice a po necelých 10 km přijedete do Dubice.

Fotografie pořídila: Daniela Endrštová

administrator

administrator