Bílinská kyselka

 

Tato minerální voda je nejsilnější evropskou ryze alkalickou kyselkou. Její prameny se nacházejí ve středočeskémpohoří pod horou Bořeň nedaleko města Bílina a čerpá se z houbky 190 metrů. Jako stolní minerální voda dodává lidskému organizmu spoustu potřebných minerálů, zejména hořčík, vápník, sodík, draslík, fosfor a železo. Má výborné účinky proti pálení žáhy a pokud se pije již v průběhu jídla, účinně zabraňuje tomuto nepříjemnému efektu.

 

Historie

U nás i v zahraničí je bílinská kyselka známá a oblíbená již více než tři století. Dokonce již v 16. století se tato minerální voda plnila do hliněných džbánků, které se zalévaly voskem a rozvážely zákazníkům do blízkého i vzdáleného okolí. Ještě v 18. století se kyselka odebírala z nedostatku pitné vody pro běžné potřeby. Léčebné vlastnosti bílinské minerální vody byly objeveny v roce 1782 a z dalších let pocházejí první lázeňské domy Lázní Bílina.

 

 

Vlastnosti

Díky současné technologii umožňující hlubinné a technicky dokonalé čerpání, je bílinská kyselka naprosto sterilní a neobsahuje žádné zárodky. Plní se do PET lahví v ryze přírodním stavu, bez jakékoliv úpravy, bez technických či chemických zásahů, což je dnes ojedinělý jev. Na kvalitu se dbá neustálou laboratorní kontrolou.
Kyselka z Bíliny se řadí mezi přírodní alkalické hydrogenuhličitanové kyselky s vysokou koncentrací minerálních látek, kterých je 5-7 gramů na 1 litr. Kromě minerálních látek obsahuje také anionty, jako je chlorid, síran, fluorid a hydrogenuhličitan. Teplota vody vyvěrající z vrtu se pohybuje v rozmezí 17 – 20° C.

Současnost

Bílinská kyselka je skutečným přírodním léčivým zdrojem, nejen běžnou minerální vodou. Obsahuje vysoký podíl hodnotných minerálů, je balená v ryze přírodním stavu a je vysoce perlivá díky velkému obsahu volného CO2, tedy bez dodatečného sycení technickým plynem. Přirozeně pomáhá zažívání během jídla a napománá trávení. V současnosti je bílinská kyselka oficiálním léčebným prostředkem nedalekých lázní Teplice.

Více najdete na oficiálních stránkách Bílinské kyselky.

TIP Ecofol specialisté na obalové materiály více informací ZDE