23 dubna, 2022

Vyhlídka na radniční věži v Bílině

Radnice Bílina

Vyhlídka na radniční věži v Bílině

 

Po 6leté pauze své brány veřejnosti otevřela vyhlídka na radniční věži v Bílině, která prošla nutnou rekonstrukcí vnějšího ochozu. Secesní radnice postavená roku 1911 je 63 metrů vysoká, mírně nakloněná a nabízí výhled na přilehlé centrum města a přírodní skvost Bořeň. 

Panoramatická vyhlídka na město a okolí

Na vyhlídku se dostanete přes infocentrum sídlící pod radnicí. Po zdolání 146 schodů spirálovitým vnitřním ochozem si zajisté povšimnete mechanického hodinového stroje, který je historickou hodinářskou raritou. Součástí ochozu jsou i informační cedulky s historií radniční věže a dávnými i současnými fotografiemi radnice. Část ochozu vyzdobily místní děti obrázky radnice, které nakreslily pod taktovkou bílinského malíře Pavla Antonína Říhy. Z 63metrové výšky se vám naskytne krásný výhled na bílinský zámek, kostel sv.Petra a Pavla, historické náměstí s podloubím, kašnou a mariánským sloupem, kopec Kostrlík, Želenický kopec, Bořeň a část Krušných hor.

Vstupné a otevírací doba

Město Bílinu si z výšky můžete prohlédnout za symbolické vstupné 20 Kč, a to od listopadu do března ve všední dny v 11:00 a 13:00 hod a od dubna do září ve všední dny v 11:00 a 15:00 hod nebo v sobotu ve 13:00 hodin.

Foto: Daniela Endrštová

administrator

administrator