5 tipů na výlety po Teplicíích

autor: | Čvc 26, 2023 | Tipy na výlety | 0 komentářů

Toto lázeňské město se nachází v Ústeckém kraji, v kotlině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. První zmínky o termálních pramenech se objevují již po polovině 8. století. Teprve v 16. století se však lázně dostávají do povědomí i za naše hranice. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto města, nechte se inspirovat našimi tipy na místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Hrad Doubravka

Společně s Doubravskou horou vytváří hrad nádhernou dominantu rozkládající se mezi Krušnými horami a Českým středohořím.  Historie hradu Doubravka se začala psát v 15. století. Počátkem 17. století došlo k jeho přebudování a vznikla zde pevnost jejíž součástí bylo bastionového opevnění. Na hradě se nachází, kromě jiného, také muzeum obsahující soukromou sbírku velké řady replik zbraní a zbroje. K vidění jsou zde zbraně a oblečení válečníků od dob pravěkých až po současnost.

Termální lázně Teplice

Jedná se o velmi exkluzivní komplex. Skladba pramene je určená k prevenci osteoporózy, eliminaci změn v kloubech a k posilování pohybové kondice. Součástí lázní je také saunový svět.

ZOO park Gymnázium Teplice

Tento BIO park využívají studenti pro biologické vzdělávání. Je však vhodným místem i pro rodinné návštěvy. Děti si zde mohou zvířátka prohlédnout zblízka. Některá si mohou dokonce i pohladit a je zde také možnost zakoupení krmení. A co na vás čeká? Akvarijní rybičky, exotické ptactvo, jihoamerické lamy, některé druhy hospodářských zvířat, lemuři, surikaty, emu, klokani, leguáni, krokodýli nebo dikobrazi. Součástí celé expozice je několik výběhů venkovních a tři skleníky tropického rázu.

Muzeum Teplice

Nachází se v teplickém zámku. Pokud do muzea zavítáte, můžete se těšit na expozice, které jsou zaměřené na období pravěku, gotiky, renesance a baroka. Muzeum nezapomíná ani na historii lázeňství a keramickou výrobu, která se v regionu rozvíjela.

Aquacentrum Teplice

Tento areál je nově zrekonstruovaný. Čeká tu na vás celá řada vodních atrakcí – dětský svět, plavecký bazén, venkovní slunění nebo sauny. Zahrát si zde můžete také squash a k občerstvení zve místní restaurace.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Teplice_(Teplitz-Sch%C3%B6nau)_-_Schlossplatz_mit_Kirche_St._Johannes_links.JPG  

TIP: Dům bez hypotéky? Jde to Tiny house!

About Pavla Z.